Follow us: twitter facebook youtube rss
Bearcats logo
Bearcats logo

2002 Women’s Lacrosse Roster

No. Name Cl. Pos. Ht. Hometown/Previous School
1 Erin Wnorowski So. D 5-7 Middle Island, N.Y./ Newfield
2 Erin Wall Fr. M 5-4 Floral Park, N.Y./ Floral Park Memorial
3 Katie Ansorge Fr. M 5-6 LaGange, N.Y./ Arlington
4 Laura Gabbamonte Fr. A 5-3 Glen Cove, N.Y./ Glen Cove
5 Kerri Fagan Jr. M 5-5 Ridge, N.Y./ Longwood
6 Gayle Hoffman Fr. M 5-4 Woodmere, N.Y./ G.W. Hewlett High
7 Stefanie Bishop So. M 5-7 Manhasset, N.Y./ Portledge
8 Kelly Kaso Fr. D 5-8 Flushing, N.Y./ Benjamin Cardoza
9 Erin Smith Fr. M 5-9 Watertown, N.Y./ Immaculate Heart Central
10 Sasha Shustorovich So. M 5-4 Staten Island, N.Y.
11 Clodagh Harte So. A 5-4 Smithtown, N.Y./ Smithtown
12 Laura Gensinger Sr. A 5-6 Smithtown, N.Y./ Smithtown
13 Rose Paccione Fr. M 5-4 East Meadow, N.Y./ East Meadow
14 Danielle Zittel So. D 5-10 Port Jefferson Station, N.Y./ Comsewogue
15 Gina Romanelli So. M 5-4 Wantagh, N.Y./ MacArthur
16 Lisa Picco Fr. A 6-0 East Greenbush, N.Y./ Columbia
17 Ashley Cincotta So. A 5-8 Cortland, N.Y./ Cortland Jr-Sr
18 Donica Nalbert Fr. D 5-7 Ballston Lake, N.Y./ Burnt Hills- Ballston Lake
19 Anna Gandelman Fr. M 5-5 Rochester, N.Y./ Brighton
20 Bonnie Price Jr. A 5-6 Chittenango, N.Y./ Chittenango
21 Erin Gillespie Fr. M 5-8 Valatie, N.Y./ Ichabod Crane
22 Danielle DeLuca So. D 5-4 Shirley, N.Y./ Longwood
23 Jean Marie Danese Fr. G 5-6 East Meadow, N.Y./ East Meadow
24 Alli Steinberg So. G 5-7 Pearl River, N.Y./ Pearl River
25 Jackie Paroski Sr. G 5-4 Buffalo, N.Y./ Nardin Academy


Head Coach: Susan Frost, (Marist ‘97)
Assistant Coaches: Nate Slavik, Kristi Snyder
Captains: Head Athletic Trainer: Dan Sheredy
Assistant Trainers: Nicole Humann, Jen Reis

 

 

Site sponsored by:

bubearcats.com sponsors Liberty Mutual Quality Inn Dunkin Donuts Traditions at the Glen Subway Holiday Inn Express Laser Eye Center Hampton Inn Carr Printing Weis Holiday Inn University Plaza 20 Hawley Street Apartments M and T Bank Twin River Commons