Binghamton University/Demotte Hy-Tek's MEET MANAGER 5:12 PM 1/23/2010 Page 1
BING vs. Colgate - 1/23/2010
Results
 
 
#1 Women 200 Yard Medley Relay
Team Relay Finals Time
1 BING-NI A 1:50.27
Detlef, Brittany A 20 Brand, Allyce M 21
Siu, Tiffany 18 Ciccone, Amanda 20
28.58 59.95 1:26.58 1:50.27
2 COLG-AD B 1:51.56
Kunnapas, Lia A 17 Santoro, Emma E 18
Murphy, Kate C 21 Kelly, Emily L 20
27.95 59.96 1:26.44 1:51.56
3 COLG-AD A 1:51.79
Button, Sarah E 19 Murray, Becca E 18
McGraw, Erin E 20 Butrus, Christy L 18
29.05 1:00.76 1:26.85 1:51.79
4 BING-NI B 1:52.12
Lindahl, Melissa M 18 Gallo, Danielle M 20
Brodfuehrer, Rita M 21 Nelson, Caitlin D 19
29.42 1:00.20 1:27.42 1:52.12
5 BING-NI C 1:55.91
Worthington, Lyndsi M 20 Ferrara, Taryn 21
Parmiter, Lindsey T 18 Kline, Jordyn M 20
29.65 1:01.53 1:29.62 1:55.91
6 COLG-AD C 1:57.57
Strobel, Leslie A 21 Callahan, Courtney E 19
Marynowski, Ryan M 18 Dwyer, Caitlin L 21
32.01 1:04.06 1:31.84 1:57.57
#2 Men 200 Yard Medley Relay
Team Relay Finals Time
1 BING-NI A 1:37.94
Perez-Rogers, Joe F 19 Cabasino, Tim 18
Ellman, Andrew R 18 Gleason, David X 19
23.95 52.08 1:16.73 1:37.94
2 COLG-AD A 1:38.28
Sweeney, Dan J 18 Perley, Teddy P 19
Rutkowski, Robert A 21 Gniewek, Tucker P 20
25.96 53.86 1:17.13 1:38.28
3 BING-NI B 1:39.66
Kearney, Kevin M 20 Terracciano, Ryan F 19
Wagner, Erik T 18 Weis, Matthew A 19
25.45 54.16 1:17.85 1:39.66
4 BING-NI C 1:42.06
Cereste, Mark S 18 Saccurato, Josh H 19
Blatchford, Jj J 21 Byrt, Devon F 18
25.90 54.73 1:19.33 1:42.06
5 COLG-AD B 1:42.12
Pulitano, Dan J 19 Coolman, Tyler D 20
Bottger, Henry C 19 White, Patrick J 18
27.60 56.45 1:20.00 1:42.12
#3 Women 1000 Yard Free
Name Age Team Finals Time
1 Mortenson, Erika L 19 COLG-AD 10:47.46
30.45 1:03.02 1:35.71 2:08.48
2:41.11 3:13.69 3:46.14 4:18.58
4:51.16 5:23.60 5:56.09 6:28.73
7:01.25 7:33.89 8:06.67 8:39.07
9:11.71 9:44.25 10:16.36 10:47.46
2 Santoro, Emma E 18 COLG-AD 10:58.07
29.85 1:02.06 1:34.41 2:06.95
2:39.52 3:12.11 3:44.87 4:17.72
4:50.39 5:23.55 5:56.60 6:29.73
7:02.79 7:36.72 8:10.44 8:44.22
9:17.76 9:51.70 10:25.52 10:58.07
3 Anderson, Kelsey S 20 BING-NI 11:07.69
30.55 1:03.06 1:36.17 2:09.54
2:43.01 3:17.13 3:50.90 4:24.41
4:58.16 5:31.75 6:05.20 6:39.17
7:12.89 7:46.92 8:20.70 8:54.15
9:27.93 10:01.59 10:35.13 11:07.69
4 Cremer, Kylie E 19 BING-NI 11:12.11
30.68 1:03.76 1:37.30 2:11.20
2:44.81 3:18.75 3:52.74 4:26.75
5:00.60 5:34.33 6:08.08 6:41.86
7:15.64 7:49.62 8:23.54 8:57.34
9:31.14 10:05.07 10:38.78 11:12.11
5 Golden, Stacey R 19 BING-NI 11:39.34
32.12 1:06.34 1:40.90 2:15.32
2:50.10 3:24.86 4:00.01 4:35.07
5:10.32 5:45.50 6:20.75 6:56.32
7:31.70 8:07.32 8:42.71 9:18.63
9:54.14 10:29.60 11:05.07 11:39.34
#4 Men 1000 Yard Free
Name Age Team Finals Time
1 Slesnick, Nolan D 20 BING-NI 9:52.12
27.12 55.72 1:25.13 1:54.69
2:24.57 2:54.38 3:24.40 3:54.09
4:23.82 4:53.53 5:23.43 5:53.49
6:23.57 6:53.72 7:23.84 7:53.85
8:23.60 8:53.49 9:23.46 9:52.12
2 Healy, Devon A 20 COLG-AD 10:04.23
28.98 59.71 1:30.89 2:01.79
2:32.56 3:03.00 3:33.64 4:04.22
4:34.62 5:04.85 5:34.80 6:04.87
6:35.24 7:05.54 7:36.22 8:06.40
8:36.83 9:06.87 9:36.36 10:04.23
3 Dinces, Jon B 18 BING-NI 10:05.32
28.60 59.49 1:30.39 2:01.24
2:31.68 3:02.59 3:33.57 4:04.51
4:35.47 5:06.32 5:37.02 6:07.45
6:38.27 7:08.85 7:39.50 8:09.95
8:39.75 9:08.72 9:37.72 10:05.32
4 Powers, Casey D 19 COLG-AD 10:07.65
28.06 58.30 1:28.95 1:59.55
2:30.25 3:00.37 3:30.44 4:00.65
4:30.88 5:01.26 5:31.77 6:02.18
6:33.08 7:03.69 7:34.78 8:05.55
8:37.24 9:07.76 9:37.95 10:07.65
5 Amato, Nick F 19 COLG-AD 10:12.86
27.50 57.59 1:28.03 1:58.46
2:29.21 2:59.90 3:30.46 4:01.17
4:32.02 5:02.77 5:33.68 6:04.66
6:35.60 7:06.57 7:37.81 8:08.87
8:39.84 9:11.18 9:42.16 10:12.86
6 Feeley, Dan 19 BING-NI 10:24.11
27.56 58.17 1:29.23 2:00.30
2:31.20 3:02.15 3:33.14 4:04.67
4:36.12 5:07.35 5:39.03 6:10.88
6:42.76 7:14.44 7:46.23 8:17.74
8:49.99 9:21.84 9:53.54 10:24.11
#5 Women 200 Yard Free
Name Age Team Finals Time
1 Derlath, Erica A 19 COLG-AD 1:57.96
28.08 58.06 1:28.34 1:57.96
2 Mazzoni, Maria J 19 BING-NI 1:59.96
28.11 58.53 1:29.68 1:59.96
3 Kelly, Emily L 20 COLG-AD 2:00.19
27.97 58.81 1:29.68 2:00.19
4 Butrus, Christy L 18 COLG-AD 2:01.28
27.70 58.05 1:29.62 2:01.28
5 Alejandro, Tricia A 20 BING-NI 2:04.07
29.08 1:00.37 1:32.49 2:04.07
6 Crimmins, Lauri A 19 BING-NI 2:05.39
29.12 1:01.11 1:33.52 2:05.39
#6 Men 200 Yard Free
Name Age Team Finals Time
1 Gleason, David X 19 BING-NI 1:42.73
23.69 49.75 1:16.23 1:42.73
2 Pawlush, Nick D 18 COLG-AD 1:50.22
25.42 53.13 1:21.37 1:50.22
3 Hadjipateras, Costas N 19 COLG-AD 1:50.72
24.86 52.21 1:21.88 1:50.72
4 Byrt, Devon F 18 BING-NI 1:51.14
26.35 54.62 1:23.19 1:51.14
5 Courtemanche, Cole J 21 BING-NI 1:53.53
26.79 55.69 1:25.12 1:53.53
6 White, Patrick J 18 COLG-AD 1:54.70
26.44 55.43 1:25.40 1:54.70
#7 Women 100 Yard Back
Name Age Team Finals Time
1 Siembieda, Kim P 21 COLG-AD 1:00.98
29.90 1:00.98
2 Lindahl, Melissa M 18 BING-NI 1:01.45
30.34 1:01.45
3 Marynowski, Ryan M 18 COLG-AD 1:03.51
30.99 1:03.51
(#7 Women 100 Yard Back)
4 Ong, Kimberly 18 BING-NI 1:03.52
30.80 1:03.52
5 Worthington, Lyndsi M 20 BING-NI 1:03.97
31.06 1:03.97
6 Strobel, Leslie A 21 COLG-AD 1:09.25
33.44 1:09.25
#8 Men 100 Yard Back
Name Age Team Finals Time
1 Chen, Jason 21 BING-NI 53.78
26.29 53.78
2 Gniewek, Tucker P 20 COLG-AD 54.03
26.84 54.03
3 Kearney, Kevin M 20 BING-NI 54.20
26.82 54.20
4 Cereste, Mark S 18 BING-NI 55.43
27.38 55.43
5 Pulitano, Dan J 19 COLG-AD 58.59
28.69 58.59
#9 Women 100 Yard Breast
Name Age Team Finals Time
1 Gallo, Danielle M 20 BING-NI 1:07.87
32.11 1:07.87
2 Brand, Allyce M 21 BING-NI 1:08.90
32.27 1:08.90
3 Murray, Becca E 18 COLG-AD 1:09.93
33.59 1:09.93
4 White, Maggie H 18 COLG-AD 1:09.96
33.32 1:09.96
5 Ferrara, Taryn 21 BING-NI 1:10.02
33.18 1:10.02
6 Peck, Emily E 19 COLG-AD 1:14.01
34.52 1:14.01
--- Parmiter, Lindsey T 18 BING-NI X1:11.21
33.57 1:11.21
--- Nelson, Caitlin D 19 BING-NI X1:11.60
33.49 1:11.60
--- Deignan, Chelsea 18 BING-NI X1:12.79
34.75 1:12.79
--- Sheridan, Nicole F 20 BING-NI X1:15.16
35.58 1:15.16
--- Aiello, Christina E 20 BING-NI X1:17.82
37.56 1:17.82
--- Gomez, Stephanie 21 BING-NI X1:19.09
37.19 1:19.09
#10 Men 100 Yard Breast
Name Age Team Finals Time
1 Ellman, Andrew R 18 BING-NI 1:01.55
29.03 1:01.55
2 Perley, Teddy P 19 COLG-AD 1:02.07
29.20 1:02.07
3 Budner, Aaron E 18 BING-NI 1:03.92
30.19 1:03.92
4 Coolman, Tyler D 20 COLG-AD 1:04.40
30.49 1:04.40
5 Terracciano, Ryan F 19 BING-NI 1:04.53
30.19 1:04.53
#11 Women 200 Yard Fly
Name Age Team Finals Time
1 Siu, Tiffany 18 BING-NI 2:07.68
28.53 1:00.84 1:34.23 2:07.68
2 Kelly, Emily L 20 COLG-AD 2:12.29
30.48 1:04.55 1:38.52 2:12.29
3 Brodfuehrer, Rita M 21 BING-NI 2:15.00
30.21 1:03.86 1:38.89 2:15.00
4 Curran, Caitie B 21 COLG-AD 2:17.91
31.18 1:06.31 1:41.83 2:17.91
5 Blom, Danielle 18 BING-NI 2:22.06
31.25 1:06.76 1:43.72 2:22.06
#12 Men 200 Yard Fly
Name Age Team Finals Time
1 Hadjipateras, Costas N 19 COLG-AD 1:59.67
27.67 57.37 1:28.92 1:59.67
2 Saccurato, Josh H 19 BING-NI 2:00.55
27.05 57.39 1:28.86 2:00.55
3 Parks, Doug W 19 COLG-AD 2:00.92
27.22 57.45 1:29.00 2:00.92
4 Rouhana, Ziyad I 21 BING-NI 2:03.13
27.80 59.00 1:31.27 2:03.13
5 Blatchford, Jj J 21 BING-NI 2:05.35
27.32 58.87 1:32.11 2:05.35
6 Rutkowski, Robert A 21 COLG-AD 2:07.56
27.51 59.39 1:33.38 2:07.56
#13 Women 50 Yard Free
Name Age Team Finals Time
1 Ciccone, Amanda 20 BING-NI 24.40
2 Sciarrino, Sarah A 21 COLG-AD 25.39
*3 Button, Sarah E 19 COLG-AD 25.72
*3 Baczek, Olivia M 18 BING-NI 25.72
5 Butrus, Christy L 18 COLG-AD 25.86
6 Detlef, Brittany A 20 BING-NI 26.08
#14 Men 50 Yard Free
Name Age Team Finals Time
1 Perez-Rogers, Joe F 19 BING-NI 21.72
2 Sweeney, Dan J 18 COLG-AD 21.99
3 Cabasino, Tim 18 BING-NI 22.77
4 Voell, Cameron L 20 COLG-AD 22.84
5 Bottger, Henry C 19 COLG-AD 23.24
6 Wagner, Erik T 18 BING-NI 23.28
#15 Women 3 mtr Diving
Name Age Team Finals Score
1 Pilka, Kim N 18 COLG-AD 257.25
2 Neal, Morgan V 20 BING-NI 216.60
3 Esposito, Liz A 20 BING-NI 184.88
4 Kupferberg, Sarah M 19 BING-NI 151.58
#16 Men 1 mtr Diving
Name Age Team Finals Score
1 Foiles, Anthony 18 BING-NI 231.00
2 Makepeace, Tyler G 18 COLG-AD 224.78
3 Nolte, Robert J 22 BING-NI 219.45
4 Burkus, Nick N 18 COLG-AD 215.25
5 Mattison, Justin J 18 BING-NI 197.78
#17 Women 100 Yard Free
Name Age Team Finals Time
1 Button, Sarah E 19 COLG-AD 54.75
26.42 54.75
2 Sciarrino, Sarah A 21 COLG-AD 55.08
26.49 55.08
3 Nelson, Caitlin D 19 BING-NI 55.19
26.65 55.19
4 Dwyer, Caitlin L 21 COLG-AD 55.80
27.10 55.80
5 Brand, Allyce M 21 BING-NI 56.78
27.31 56.78
6 Crimmins, Lauri A 19 BING-NI 57.62
27.83 57.62
#18 Men 100 Yard Free
Name Age Team Finals Time
1 Chen, Jason 21 BING-NI 48.19
23.46 48.19
2 Gniewek, Tucker P 20 COLG-AD 48.30
23.72 48.30
3 Cabasino, Tim 18 BING-NI 49.31
23.86 49.31
4 Sweeney, Dan J 18 COLG-AD 49.59
24.00 49.59
5 Weis, Matthew A 19 BING-NI 50.74
24.40 50.74
6 White, Patrick J 18 COLG-AD 51.07
24.39 51.07
#19 Women 200 Yard Back
Name Age Team Finals Time
1 Derlath, Erica A 19 COLG-AD 2:09.62
31.17 1:03.72 1:36.62 2:09.62
2 Siembieda, Kim P 21 COLG-AD 2:10.59
31.63 1:04.84 1:37.93 2:10.59
3 Baczek, Olivia M 18 BING-NI 2:10.97
31.54 1:05.11 1:38.70 2:10.97
4 Marynowski, Ryan M 18 COLG-AD 2:17.10
32.67 1:07.16 1:42.67 2:17.10
5 Worthington, Lyndsi M 20 BING-NI 2:17.88
32.63 1:07.51 1:42.98 2:17.88
6 Ong, Kimberly 18 BING-NI 2:18.68
32.59 1:07.85 1:43.35 2:18.68
--- Kline, Jordyn M 20 BING-NI X2:12.94
31.23 1:04.31 1:38.36 2:12.94
--- Aiello, Christina E 20 BING-NI X2:20.04
33.24 1:08.15 1:44.02 2:20.04
--- Carr, Erin M 19 BING-NI X2:20.16
32.91 1:07.70 1:43.55 2:20.16
(#19 Women 200 Yard Back)
--- Gomez, Stephanie 21 BING-NI X2:20.75
33.55 1:08.64 1:44.68 2:20.75
--- Blom, Danielle 18 BING-NI X2:22.94
33.62 1:09.18 1:46.13 2:22.94
#20 Men 200 Yard Back
Name Age Team Finals Time
1 Gleason, David X 19 BING-NI 1:54.02
27.01 55.93 1:25.01 1:54.02
2 Saccurato, Josh H 19 BING-NI 1:58.31
28.44 58.01 1:28.44 1:58.31
3 Kearney, Kevin M 20 BING-NI 2:00.92
28.09 58.39 1:30.03 2:00.92
4 Pulitano, Dan J 19 COLG-AD 2:05.68
29.64 1:01.46 1:33.40 2:05.68
5 Perley, Teddy P 19 COLG-AD 2:07.91
29.36 1:01.67 1:35.06 2:07.91
6 Parks, Doug W 19 COLG-AD 2:13.38
31.21 1:04.15 1:38.71 2:13.38
#21 Women 200 Yard Breast
Name Age Team Finals Time
1 White, Maggie H 18 COLG-AD 2:29.26
35.19 1:13.34 1:51.71 2:29.26
2 Gallo, Danielle M 20 BING-NI 2:29.27
33.64 1:10.88 1:49.77 2:29.27
3 Murray, Becca E 18 COLG-AD 2:32.96
35.30 1:13.67 1:53.33 2:32.96
4 Deignan, Chelsea 18 BING-NI 2:33.73
35.40 1:14.32 1:54.01 2:33.73
5 Parmiter, Lindsey T 18 BING-NI 2:34.60
35.03 1:13.96 1:53.76 2:34.60
6 Callahan, Courtney E 19 COLG-AD 2:35.68
35.82 1:14.85 1:55.03 2:35.68
#22 Men 200 Yard Breast
Name Age Team Finals Time
1 Ellman, Andrew R 18 BING-NI 2:13.55
30.21 1:04.11 1:39.12 2:13.55
2 Healy, Devon A 20 COLG-AD 2:19.16
31.46 1:06.82 1:43.33 2:19.16
3 Terracciano, Ryan F 19 BING-NI 2:19.69
30.97 1:06.66 1:43.54 2:19.69
4 Coolman, Tyler D 20 COLG-AD 2:23.34
32.86 1:09.48 1:47.59 2:23.34
5 Feeley, Dan 19 BING-NI 2:25.99
32.20 1:09.10 1:47.92 2:25.99
#23 Women 500 Yard Free
Name Age Team Finals Time
1 Ciccone, Amanda 20 BING-NI 5:07.02
27.23 57.37 1:28.18 1:59.59
2:31.40 3:03.16 3:34.99 4:06.18
4:36.83 5:07.02
2 Daly, Jenna S 19 COLG-AD 5:15.97
28.57 59.39 1:30.63 2:02.52
2:34.07 3:06.16 3:38.49 4:11.06
4:43.95 5:15.97
3 Mortenson, Erika L 19 COLG-AD 5:17.12
29.79 1:01.53 1:33.49 2:05.56
2:37.64 3:09.99 3:42.14 4:14.36
4:46.16 5:17.12
4 Dwyer, Caitlin L 21 COLG-AD 5:22.57
29.81 1:02.13 1:34.80 2:07.56
2:40.34 3:13.09 3:45.80 4:18.58
4:50.92 5:22.57
5 Anderson, Kelsey S 20 BING-NI 5:25.23
30.23 1:02.64 1:35.37 2:08.33
2:41.20 3:14.25 3:46.96 4:19.87
4:52.76 5:25.23
6 Mazzoni, Maria J 19 BING-NI 5:27.65
29.68 1:01.84 1:34.66 2:07.79
2:41.21 3:14.65 3:47.63 4:21.11
4:54.81 5:27.65
#24 Men 500 Yard Free
Name Age Team Finals Time
1 Slesnick, Nolan D 20 BING-NI 4:51.27
27.23 56.42 1:26.16 1:56.22
2:26.25 2:56.41 3:26.37 3:54.92
4:23.34 4:51.27
2 Powers, Casey D 19 COLG-AD 4:55.27
27.77 57.41 1:27.69 1:58.03
2:28.15 2:57.95 3:27.96 3:57.49
4:26.89 4:55.27
3 Hadjipateras, Costas N 19 COLG-AD 4:56.87
27.50 56.64 1:26.29 1:56.51
2:26.54 2:56.63 3:27.15 3:57.49
4:28.05 4:56.87
4 Courtemanche, Cole J 21 BING-NI 4:56.90
28.30 58.37 1:28.45 1:58.52
2:28.95 2:59.28 3:29.81 4:00.13
4:29.87 4:56.90
5 Budner, Aaron E 18 BING-NI 4:57.07
27.45 57.19 1:27.51 1:57.96
2:28.40 2:58.94 3:29.35 3:59.37
4:29.20 4:57.07
6 White, Patrick J 18 COLG-AD 5:09.15
27.52 57.09 1:27.37 1:58.29
2:29.47 3:01.40 3:33.45 4:05.78
4:37.47 5:09.15
#25 Women 100 Yard Fly
Name Age Team Finals Time
1 Siu, Tiffany 18 BING-NI 58.86
28.37 58.86
2 Murphy, Kate C 21 COLG-AD 59.65
28.61 59.65
3 Detlef, Brittany A 20 BING-NI 1:00.98
29.58 1:00.98
4 Button, Sarah E 19 COLG-AD 1:01.19
28.78 1:01.19
5 Brodfuehrer, Rita M 21 BING-NI 1:01.52
29.12 1:01.52
6 Marynowski, Ryan M 18 COLG-AD 1:01.83
29.43 1:01.83
#26 Men 100 Yard Fly
Name Age Team Finals Time
1 Chen, Jason 21 BING-NI 51.76
24.84 51.76
2 Sweeney, Dan J 18 COLG-AD 52.39
24.56 52.39
3 Rutkowski, Robert A 21 COLG-AD 53.27
25.08 53.27
4 Cabasino, Tim 18 BING-NI 53.90
25.51 53.90
5 Bottger, Henry C 19 COLG-AD 54.44
25.42 54.44
6 Rouhana, Ziyad I 21 BING-NI 55.72
26.19 55.72
#27 Women 1 mtr Diving
Name Age Team Finals Score
1 Pilka, Kim N 18 COLG-AD 232.50
2 Easton, Jenna L 19 BING-NI 216.90
3 Neal, Morgan V 20 BING-NI 201.90
4 Esposito, Liz A 20 BING-NI 193.73
#28 Men 3 mtr Diving
Name Age Team Finals Score
1 Foiles, Anthony 18 BING-NI 224.55
2 Nolte, Robert J 22 BING-NI 219.23
3 Burkus, Nick N 18 COLG-AD 202.80
4 Makepeace, Tyler G 18 COLG-AD 198.60
5 Mattison, Justin J 18 BING-NI 193.50
#29 Women 200 Yard IM
Name Age Team Finals Time
1 Curran, Caitie B 21 COLG-AD 2:12.35
29.49 1:02.76 1:40.40 2:12.35
2 White, Maggie H 18 COLG-AD 2:15.83
31.36 1:07.92 1:44.99 2:15.83
3 Kline, Jordyn M 20 BING-NI 2:17.14
30.86 1:04.30 1:45.57 2:17.14
4 Dwyer, Caitlin L 21 COLG-AD 2:19.05
30.84 1:07.70 1:48.71 2:19.05
5 Sheridan, Nicole F 20 BING-NI 2:19.76
31.61 1:07.29 1:48.15 2:19.76
6 Alejandro, Tricia A 20 BING-NI 2:22.41
31.07 1:06.90 1:49.40 2:22.41
--- McGraw, Erin E 20 COLG-AD X2:08.66
28.29 1:00.40 1:39.21 2:08.66
--- Derlath, Erica A 19 COLG-AD X2:10.70
29.24 1:02.23 1:40.85 2:10.70
--- Guyett, Caren E 20 COLG-AD X2:11.04
28.22 1:00.62 1:40.42 2:11.04
--- Golden, Stacey R 19 BING-NI X2:14.99
32.22 1:06.24 1:40.85 2:14.99
--- Ferrara, Taryn 21 BING-NI X2:15.29
29.16 1:03.76 1:43.78 2:15.29
(#29 Women 200 Yard IM)
--- Santoro, Emma E 18 COLG-AD X2:16.64
29.63 1:06.69 1:45.15 2:16.64
--- Blom, Danielle 18 BING-NI X2:18.75
30.10 1:04.37 1:46.84 2:18.75
--- Callahan, Courtney E 19 COLG-AD X2:20.07
31.33 1:07.67 1:48.06 2:20.07
--- Crimmins, Lauri A 19 BING-NI X2:26.92
31.21 1:10.41 1:54.96 2:26.92
#30 Men 200 Yard IM
Name Age Team Finals Time
1 Slesnick, Nolan D 20 BING-NI 1:58.43
27.36 58.55 1:31.93 1:58.43
2 Saccurato, Josh H 19 BING-NI 1:59.86
26.02 56.44 1:31.89 1:59.86
3 Perez-Rogers, Joe F 19 BING-NI 2:00.68
24.83 55.30 1:31.32 2:00.68
4 Healy, Devon A 20 COLG-AD 2:04.99
26.76 58.30 1:34.28 2:04.99
5 Powers, Casey D 19 COLG-AD 2:07.38
27.05 58.91 1:37.00 2:07.38
6 Amato, Nick F 19 COLG-AD 2:08.02
27.11 1:00.36 1:39.59 2:08.02
#31 Women 200 Yard Free Relay
Team Relay Finals Time
1 COLG-AD A 1:37.62
McGraw, Erin E 20 Kunnapas, Lia A 17
Siembieda, Kim P 21 Guyett, Caren E 20
24.96 49.42 1:13.69 1:37.62
2 BING-NI A 1:39.20
Brand, Allyce M 21 Nelson, Caitlin D 19
Ferrara, Taryn 21 Ciccone, Amanda 20
25.51 50.30 1:15.08 1:39.20
3 COLG-AD C 1:41.91
Murphy, Kate C 21 Santoro, Emma E 18
Sciarrino, Sarah A 21 Callahan, Courtney E 19
25.90 51.00 1:15.93 1:41.91
4 COLG-AD B 1:43.12
Kelly, Emily L 20 Butrus, Christy L 18
Peck, Emily E 19 Daly, Jenna S 19
25.83 51.10 1:16.76 1:43.12
5 BING-NI B 1:44.32
Siu, Tiffany 18 Baczek, Olivia M 18
Detlef, Brittany A 20 Crimmins, Lauri A 19
26.31 51.91 1:17.69 1:44.32
6 BING-NI C 1:50.04
Mazzoni, Maria J 19 Lindahl, Melissa M 18
Carr, Erin M 19 Anderson, Kelsey S 20
26.71 53.22 1:21.57 1:50.04
#32 Men 200 Yard Free Relay
Team Relay Finals Time
1 COLG-AD A 1:27.76
Hadjipateras, Costas N 19 Rutkowski, Robert A 21
Voell, Cameron L 20 Gniewek, Tucker P 20
22.72 44.75 1:06.99 1:27.76
2 BING-NI A 1:27.82
Gleason, David X 19 Weis, Matthew A 19
Perez-Rogers, Joe F 19 Chen, Jason 21
22.10 44.19 1:06.31 1:27.82
3 BING-NI B 1:31.63
Dinces, Jon B 18 Wagner, Erik T 18
Budner, Aaron E 18 Feeley, Dan 19
23.63 46.49 1:09.33 1:31.63
4 COLG-AD B 1:32.74
Perley, Teddy P 19 Pawlush, Nick D 18
Coolman, Tyler D 20 Parks, Doug W 19
23.08 45.52 1:09.12 1:32.74
5 BING-NI C 1:34.97
Byrt, Devon F 18 Cereste, Mark S 18
Blatchford, Jj J 21 Courtemanche, Cole J 21
23.80 46.40 1:10.03 1:34.97
#33 Women 200 Yard Free
Name Age Team Finals Time
--- Golden, Stacey R 19 BING-NI X2:14.99
32.22 1:06.24 1:40.85 2:14.99
 
 

Women - Team Rankings - Through Event 33
 
 
 
1. Colgate University 166.5
2. Binghamton, State University o 131.5
 
 

Men - Team Rankings - Through Event 33
 
 
 
1. Binghamton, State University o 197
2. Colgate University 103