Licensed to Binghamton University   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 2/4/2012 04:43 PM
                       BING vs. Stoney Brook - 2/4/2012                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Binghamton, State University o-NI  'A'                 NT    1:49.88   11  
     1) Baczek, Olivia 20               2) Flower, Lauren 18              
     3) Lampe, Shannon 18               4) Kelly, Caitlin 18              
       28.58    31.05    26.48    23.77                                    
  2 Binghamton, State University o-NI  'B'                 NT    1:52.15    4  
     1) Lindahl, Melissa 20             2) Zotter, Corinne 18             
     3) Pujals, Michaela 18             4) Tozser, Timea 18               
       29.25    30.15    27.60    25.15                                    
  3 Stony Brook University-MR  'A'                         NT    1:52.56    2  
     1) Bodden, Christie 21             2) Beckett, Elizabeth 18          
     3) Policht, Julie 20               4) Zelnick, Allison 19            
       28.59    32.70    27.34    23.93                                    
  4 Stony Brook University-MR  'B'                         NT    1:54.94  
     1) Cheng, Emily 19                 2) Gross, Stephanie 21            
     3) Haruki, Yuria 17                4) Sreckovic, Andjelija 19        
       29.37    32.19    27.88    25.50                                    
  5 Binghamton, State University o-NI  'C'                 NT    1:55.59  
     1) Ong, Kimberly 20                2) Hain, Karina 18                
     3) Blom, Danielle 20               4) Kaefer, Jessica 19             
       29.29    32.72    27.98    25.60                                    
  6 Stony Brook University-MR  'C'                         NT    1:58.53  
     1) Leong, Deirdre 21               2) Betancourt, Lauren 19          
     3) Breen, Mallory 21               4) Stranc, Kelsey 21              
       29.98    33.16    30.05    25.34                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Binghamton, State University o-NI  'A'                 NT    1:35.67   11  
     1) Cereste, Mark 20                2) Saccurato, Josh 20             
     3) Cabasino, Tim 20                4) Wright, Leo 19                 
       24.68    27.39    22.46    21.14                                    
  2 Binghamton, State University o-NI  'B'                 NT    1:38.42    4  
     1) Corey, Alexi 18                 2) Ellman, Andrew 20              
     3) Lloyd, Morgan 19                4) Byrt, Devon 20                 
       25.48    27.66    23.20    22.08                                    
  3 Stony Brook University-MR  'A'                         NT    1:38.50    2  
     1) Wenzel, Daniel 19               2) Auclair, Zach 19               
     3) Barbosa, Larry 18               4) Conway, Sean 21                
       25.43    27.45    24.60    21.02                                    
  4 Binghamton, State University o-NI  'C'                 NT    1:41.70  
     1) Hausmann, Edward 19             2) Figus, Collin 20               
     3) Pangal, John 19                 4) Jacobi, Emmett 18              
       25.94    28.52    24.14    23.10                                    
  5 Stony Brook University-MR  'B'                         NT    1:44.37  
     1) Zhu, Joe 19                     2) Anderson, Mark 21              
     3) White, David 20                 4) McIntyre, Ed 21                
       26.92    28.44    25.91    23.10                                    
  6 Stony Brook University-MR  'C'                         NT    1:45.06  
     1) Bonderoff, David 18             2) Chu, Allen 19                  
     3) Murray, Connor 21               4) Essig, Matthew 18              
       28.00    28.43    25.61    23.02                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heuser, Darcy             20 Stony Brook-MR            NT   10:28.98    9  
      27.84   30.28   30.98   31.36   31.71   31.68   31.63   31.88
      31.67   31.79   31.74   31.59   31.93   32.28   32.56   32.19
      32.54   31.77   31.92   29.64                                
  2 Crosby, Taylor            21 Stony Brook-MR            NT   10:50.29    4  
      28.83   30.95   31.78   32.08   32.47   32.61   32.70   32.70
      33.07   33.20   33.37   33.12   33.18   33.30   33.41   33.29
      33.17   33.38   32.41   31.27                                
  3 Gorman, Karissa           20 Binghamton-NI             NT   10:53.75    3  
      28.72   32.00   32.41   33.00   33.15   33.16   33.17   32.97
      33.28   33.27   33.20   33.22   33.26   33.07   32.99   32.81
      33.34   33.40   31.59   31.74                                
  4 Crimmins, Lauri           20 Binghamton-NI             NT   11:34.82    2  
      29.44   31.98   32.85   33.50   33.96   34.30   34.95   35.34
      34.97   35.28   35.70   35.84   36.44   36.00   35.74   35.78
      35.64   36.42   35.67   35.02                                
  5 Bouzarouata, Sarah        18 Stony Brook-MR            NT   12:06.94    1  
      31.06   34.53   35.30   35.81   36.01   36.26   36.46   36.84
      37.90   37.34   36.49   37.05   37.38   37.26   37.03   37.08
      37.69   37.27   36.76   35.42                                
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slesnick, Nolan           22 Binghamton-NI             NT   16:00.27    9  
      25.83   28.12   28.59   28.84   28.83   28.98   29.11   29.26
      29.12   29.15   29.26   29.05   29.20   29.23   29.19   28.98
      29.19   29.19   29.31   29.27   29.22   29.31   29.41   29.35
      29.38   29.53   29.53   29.73   29.69   29.76   29.86   29.69
      28.11
  2 Kim, Daniel               20 Stony Brook-MR            NT   17:00.08    4  
      27.62   29.53   30.82   30.48   30.86   30.82   31.12   31.10
      31.14   30.76   31.17   31.43   31.20   31.33   31.34   31.05
      31.58   31.54   31.71   31.03   31.16   31.41   31.26   31.16
      30.64   30.85   31.18   31.32   31.16   31.36   30.41   30.65
      29.89
  3 Doherty, Christopher      18 Binghamton-NI             NT   17:57.33    3  
      27.76   30.59   31.64   32.02   32.12   32.24   32.27   32.89
      33.31   33.03   33.18   33.13   33.51   33.48   33.40   34.07
      33.66   33.79   32.52   33.05   33.87   33.74   33.26   32.97
      33.28   32.63   32.33   32.60   33.05   33.51   32.95   32.09
      29.39
  4 Theophilidis, Thomas      19 Stony Brook-MR            NT   18:34.19    2  
      28.23   30.30   31.77   32.22   32.53   32.95   33.57   33.32
      33.83   34.18   34.27   34.49   34.17   34.13   34.31   34.41
      34.57   34.50   34.43   34.37   34.90   34.58   34.64   34.78
      34.26   34.81   34.62   34.91   35.13   34.44   34.49   33.83
      32.25
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sreckovic, Andjelija      19 Stony Brook-MR            NT    1:58.07    9  
      27.61   29.93   30.32   30.21                                
  2 Alejandro, Tricia         22 Binghamton-NI             NT    1:59.58    4  
      28.01   29.95   30.67   30.95                                
  3 Lindahl, Stephanie        18 Binghamton-NI             NT    2:01.79    3  
      27.61   30.32   31.93   31.93                                
  4 Kaefer, Jessica           19 Binghamton-NI             NT    2:02.03    2  
      27.73   30.37   31.40   32.53                                
  5 Stranc, Kelsey            21 Stony Brook-MR            NT    2:04.93    1  
      27.95   31.21   32.35   33.42                                
  6 Leong, Keara              18 Stony Brook-MR            NT    2:07.23  
      28.25   31.46   33.16   34.36                                
 -- Rakoczy, Margaret         21 Binghamton-NI             NT   X2:02.55  
      28.02   30.77   31.94   31.82                                
 -- Cremer, Kylie             21 Binghamton-NI             NT   X2:05.66  
      28.76   31.74   32.52   32.64                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feeley, Dan               21 Binghamton-NI             NT    1:44.74    9  
      24.32   26.59   26.79   27.04                                
  2 Underwood, Cole           18 Stony Brook-MR            NT    1:47.21    4  
      25.18   26.64   27.57   27.82                                
  3 Auxtin, Pavel             18 Stony Brook-MR            NT    1:49.43    3  
      25.02   26.41   28.35   29.65                                
  4 Jacobi, Emmett            18 Binghamton-NI             NT    1:49.98    2  
      25.67   28.11   28.75   27.45                                
  5 Figus, Collin             20 Binghamton-NI             NT    1:50.29    1  
      25.47   27.59   28.87   28.36                                
  6 D'Ambra, Derek            18 Stony Brook-MR            NT    1:53.98  
      25.61   28.57   29.77   30.03                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lampe, Shannon            18 Binghamton-NI             NT      59.89    9  
      29.61   30.28                                                
  2 Lindahl, Melissa          20 Binghamton-NI             NT    1:01.62    4  
      30.47   31.15                                                
  3 Bodden, Christie          21 Stony Brook-MR            NT    1:01.90    3  
      30.01   31.89                                                
  4 Cheng, Emily              19 Stony Brook-MR            NT    1:01.94    2  
      29.92   32.02                                                
  5 Ong, Kimberly             20 Binghamton-NI             NT    1:02.59    1  
      30.25   32.34                                                
  6 Leong, Deirdre            21 Stony Brook-MR            NT    1:03.67  
      31.00   32.67                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corey, Alexi              18 Binghamton-NI             NT      53.88    9  
      26.25   27.63                                                
  2 Saccurato, Josh           20 Binghamton-NI             NT      54.40    4  
      26.59   27.81                                                
  3 Wenzel, Daniel            19 Stony Brook-MR            NT      55.23    2.5
      26.81   28.42                                                
  3 Chiang, Winston           19 Binghamton-NI             NT      55.23    2.5
      27.68   27.55                                                
  5 Zhu, Joe                  19 Stony Brook-MR            NT      57.73    1  
      27.67   30.06                                                
  6 Bonderoff, David          18 Stony Brook-MR            NT      58.39  
      28.43   29.96                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zotter, Corinne           18 Binghamton-NI             NT    1:06.43    9  
      31.83   34.60                                                
  2 Flower, Lauren            18 Binghamton-NI             NT    1:09.20    4  
      32.39   36.81                                                
  3 Gorman, Karissa           20 Binghamton-NI             NT    1:09.61    3  
      33.19   36.42                                                
  4 Beckett, Elizabeth        18 Stony Brook-MR            NT    1:10.59    2  
      33.03   37.56                                                
  5 Betancourt, Lauren        19 Stony Brook-MR            NT    1:13.19    1  
      34.69   38.50                                                
  6 Langley, Jess             19 Stony Brook-MR            NT    1:15.09  
      35.85   39.24                                                
 -- Giner, Racquel            19 Binghamton-NI             NT   X1:11.68  
      34.10   37.58                                                
 -- Carlino, Emelia           18 Binghamton-NI             NT   X1:13.73  
      34.29   39.44                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cereste, Mark             20 Binghamton-NI             NT    1:00.60    9  
      28.84   31.76                                                
  2 Ellman, Andrew            20 Binghamton-NI             NT    1:01.00    4  
      28.66   32.34                                                
  3 Anderson, Mark            21 Stony Brook-MR            NT    1:03.24    3  
      29.42   33.82                                                
  4 Yoon, San                 19 Binghamton-NI             NT    1:03.47    2  
      29.83   33.64                                                
  5 Gonzalez, Cliff           22 Stony Brook-MR            NT    1:04.39    1  
      30.16   34.23                                                
  6 Chu, Allen                19 Stony Brook-MR            NT    1:05.10  
      30.20   34.90                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Policht, Julie            20 Stony Brook-MR            NT    2:10.72    9  
      29.22   32.65   34.01   34.84                                
  2 Haruki, Yuria             17 Stony Brook-MR            NT    2:12.05    4  
      30.16   33.24   34.28   34.37                                
  3 Gross, Stephanie          21 Stony Brook-MR            NT    2:14.60    3  
      30.00   34.29   35.34   34.97                                
  4 Hain, Karina              18 Binghamton-NI             NT    2:15.70    2  
      29.85   33.69   35.36   36.80                                
  5 Blom, Danielle            20 Binghamton-NI             NT    2:16.17    1  
      30.48   34.68   35.98   35.03                                
  6 Deignan, Chelsea          20 Binghamton-NI             NT    2:17.86  
      30.91   34.63   35.68   36.64                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lloyd, Morgan             19 Binghamton-NI             NT    1:58.84    9  
      25.65   29.84   32.06   31.29                                
  2 Hausmann, Edward          19 Binghamton-NI             NT    1:59.62    4  
      25.80   29.50   31.34   32.98                                
  3 Barbosa, Larry            18 Stony Brook-MR            NT    2:00.94    3  
      26.99   30.75   32.07   31.13                                
  4 White, David              20 Stony Brook-MR            NT    2:06.30    2  
      28.81   32.17   32.65   32.67                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelly, Caitlin            18 Binghamton-NI             NT      24.42    9  
  2 Zelnick, Allison          19 Stony Brook-MR            NT      24.61    4  
  3 Baczek, Olivia            20 Binghamton-NI             NT      24.98    3  
  4 Tozser, Timea             18 Binghamton-NI             NT      25.75    2  
  5 Leong, Keara              18 Stony Brook-MR            NT      25.94    1  
  6 Bodden, Christie          21 Stony Brook-MR            NT      26.21  
 -- Pujals, Michaela          18 Binghamton-NI             NT     X25.75  
 -- Nelson, Caitlin           20 Binghamton-NI             NT     X26.08  
 -- Crimmins, Lauri           20 Binghamton-NI             NT     X26.55  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cabasino, Tim             20 Binghamton-NI             NT      21.55    9  
  2 Wright, Leo               19 Binghamton-NI             NT      21.87    4  
  3 Conway, Sean              21 Stony Brook-MR            NT      22.10    3  
  4 McIntyre, Ed              21 Stony Brook-MR            NT      22.17    2  
  5 Feeley, Dan               21 Binghamton-NI             NT      22.92    1  
  6 Ichikawa, Hajime          20 Stony Brook-MR            NT      23.40  
 
Event 15  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Imani           18 Binghamton-NI             NP     245.03    9  
  2 Easton, Jenna             21 Binghamton-NI             NP     228.60    4  
  3 Darnell, Jodie            20 Stony Brook-MR            NP     213.60    3  
  4 Hendrickson, Sarah        18 Binghamton-NI             NP     207.30    2  
  5 Czapla, Serra             18 Stony Brook-MR            NP     201.30    1  
  6 Woytash, Staci            21 Stony Brook-MR            NP     174.90  
 -- Kupferberg, Sarah         21 Binghamton-NI             NP    X183.53  
 -- Neal, Morgan              21 Binghamton-NI             NP    X193.35  
 -- Robertson, Kimberly       17 Binghamton-NI             NP    X200.78  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zdanowski, Devin          18 Binghamton-NI             NP     277.65    9  
  2 Mattison, Justin          20 Binghamton-NI             NP     257.48    4  
  3 Gannon, Kyle              18 Stony Brook-MR            NP     190.73    3  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heuser, Darcy             20 Stony Brook-MR            NT      52.87    9  
      25.77   27.10                                                
  2 Kelly, Caitlin            18 Binghamton-NI             NT      53.12    4  
      25.66   27.46                                                
  3 Tozser, Timea             18 Binghamton-NI             NT      55.12    3  
      26.94   28.18                                                
  4 Sreckovic, Andjelija      19 Stony Brook-MR            NT      56.17    2  
      27.20   28.97                                                
  5 Kaefer, Jessica           19 Binghamton-NI             NT      56.51    1  
      27.29   29.22                                                
  6 Harney, Kate              20 Stony Brook-MR            NT      58.73  
      28.10   30.63                                                
 -- Nelson, Caitlin           20 Binghamton-NI             NT     X55.96  
      26.90   29.06                                                
 -- Carlino, Emelia           18 Binghamton-NI             NT     X56.63  
      27.62   29.01                                                
 -- Giner, Racquel            19 Binghamton-NI             NT     X57.32  
      27.76   29.56                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Budner, Aaron             19 Binghamton-NI             NT      48.98    9  
      23.72   25.26                                                
  2 McIntyre, Ed              21 Stony Brook-MR            NT      49.16    4  
      24.05   25.11                                                
  3 Auxtin, Pavel             18 Stony Brook-MR            NT      49.90    3  
      24.48   25.42                                                
  4 Koert, Ben                18 Stony Brook-MR            NT      50.08    2  
      24.39   25.69                                                
 -- Byrt, Devon               20 Binghamton-NI             NT     X49.16  
      23.80   25.36                                                
 -- Saccurato, Josh           20 Binghamton-NI             NT     X50.10  
      24.08   26.02                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zelnick, Allison          19 Stony Brook-MR            NT    2:07.88    9  
      30.03   31.41   32.85   33.59                                
  2 Baczek, Olivia            20 Binghamton-NI             NT    2:10.57    4  
      31.25   33.10   33.44   32.78                                
  3 Lindahl, Melissa          20 Binghamton-NI             NT    2:11.90    3  
      31.64   33.42   33.93   32.91                                
  4 Cheng, Emily              19 Stony Brook-MR            NT    2:13.47    2  
      31.46   33.96   34.03   34.02                                
  5 Leong, Deirdre            21 Stony Brook-MR            NT    2:14.18    1  
      31.83   33.65   34.18   34.52                                
  6 Alejandro, Tricia         22 Binghamton-NI             NT    2:15.08  
      32.15   33.88   34.68   34.37                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corey, Alexi              18 Binghamton-NI             NT    1:55.91    9  
      27.40   29.35   29.98   29.18                                
  2 Hardick, Sean             19 Stony Brook-MR            NT    2:00.64    4  
      27.50   30.15   31.55   31.44                                
  3 Essig, Matthew            18 Stony Brook-MR            NT    2:02.34    3  
      28.17   30.26   31.43   32.48                                
  4 Zhu, Joe                  19 Stony Brook-MR            NT    2:10.09    2  
      30.57   32.56   33.71   33.25                                
 -- Doherty, Christopher      18 Binghamton-NI             NT   X1:58.22  
      28.38   30.33   29.99   29.52                                
 -- Chiang, Winston           19 Binghamton-NI             NT   X1:59.52  
      28.55   30.37   30.56   30.04                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zotter, Corinne           18 Binghamton-NI             NT    2:26.15    9  
      33.40   36.59   37.79   38.37                                
  2 Beckett, Elizabeth        18 Stony Brook-MR            NT    2:30.54    4  
      33.88   37.92   38.90   39.84                                
  3 Crosby, Taylor            21 Stony Brook-MR            NT    2:30.57    3  
      34.16   38.44   38.81   39.16                                
  4 Flower, Lauren            18 Binghamton-NI             NT    2:31.06    2  
      33.94   38.60   39.32   39.20                                
  5 Deignan, Chelsea          20 Binghamton-NI             NT    2:35.57    1  
      35.35   39.63   39.84   40.75                                
  6 Betancourt, Lauren        19 Stony Brook-MR            NT    2:36.83  
      35.52   39.13   40.48   41.70                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellman, Andrew            20 Binghamton-NI             NT    2:13.37    9  
      30.11   33.87   34.58   34.81                                
  2 Murray, Connor            21 Stony Brook-MR            NT    2:18.90    4  
      31.10   35.23   35.47   37.10                                
  3 Auclair, Zach             19 Stony Brook-MR            NT    2:19.93    3  
      30.72   35.63   37.25   36.33                                
  4 Ichikawa, Hajime          20 Stony Brook-MR            NT    2:24.71    2  
      33.05   36.84   37.42   37.40                                
 -- Wright, Leo               19 Binghamton-NI             NT   X2:19.86  
      31.40   35.82   37.17   35.47                                
 -- Pangal, John              19 Binghamton-NI             NT   X2:31.15  
      33.33   37.99   39.89   39.94                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heuser, Darcy             20 Stony Brook-MR            NT    5:15.08    9  
      28.36   30.84   31.44   31.85   32.29   32.12   32.11   32.19
      32.43   31.45                                                
  2 Sreckovic, Andjelija      19 Stony Brook-MR            NT    5:19.65    4  
      29.18   31.31   32.17   32.53   32.36   32.35   32.59   32.67
      32.78   31.71                                                
  3 Gorman, Karissa           20 Binghamton-NI             NT    5:20.99    3  
      29.61   32.14   32.48   32.58   32.82   32.91   33.11   32.42
      32.59   30.33                                                
  4 Lindahl, Stephanie        18 Binghamton-NI             NT    5:26.78    2  
      29.54   32.11   32.88   33.35   33.63   33.49   33.55   33.23
      32.99   32.01                                                
  5 Cremer, Kylie             21 Binghamton-NI             NT    5:43.82    1  
      30.75   33.91   34.76   34.83   34.96   35.01   34.99   35.19
      35.06   34.36                                                
  6 Langley, Jess             19 Stony Brook-MR            NT    5:54.62  
      31.77   35.56   36.72   36.51   36.75   36.42   35.18   36.26
      34.82   34.63                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slesnick, Nolan           22 Binghamton-NI             NT    4:38.88    9  
      25.47   27.84   28.31   28.69   28.51   28.49   28.32   28.12
      27.55   27.58                                                
  2 Underwood, Cole           18 Stony Brook-MR            NT    4:53.25    4  
      25.93   28.27   29.03   29.61   30.00   30.21   30.44   30.11
      30.45   29.20                                                
  3 Kim, Daniel               20 Stony Brook-MR            NT    5:01.29    3  
      26.24   29.29   30.13   30.39   30.53   30.51   30.83   31.16
      31.68   30.53                                                
  4 D'Ambra, Derek            18 Stony Brook-MR            NT    5:06.74    2  
      26.89   29.74   30.63   31.11   31.48   31.71   31.83   31.27
      31.39   30.69                                                
 -- Jacobi, Emmett            18 Binghamton-NI             NT   X4:57.56  
      27.75   29.92   30.71   30.72   30.60   28.66   29.80   30.05
      30.03   29.32                                                
 -- Yoon, San                 19 Binghamton-NI             NT   X5:07.66  
      26.76   29.25   30.32   30.78   31.45   31.89   31.89   32.11
      32.01   31.20                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Stephanie          21 Stony Brook-MR            NT      58.96    9  
      28.06   30.90                                                
  2 Lampe, Shannon            18 Binghamton-NI             NT    1:00.01    4  
      28.76   31.25                                                
  3 Haruki, Yuria             17 Stony Brook-MR            NT    1:01.15    3  
      29.08   32.07                                                
  4 Policht, Julie            20 Stony Brook-MR            NT    1:01.44    2  
      28.94   32.50                                                
  5 Pujals, Michaela          18 Binghamton-NI             NT    1:03.43    1  
      29.55   33.88                                                
  6 Rakoczy, Margaret         21 Binghamton-NI             NT    1:03.94  
      30.39   33.55                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Budner, Aaron             19 Binghamton-NI             NT      53.10    9  
      25.16   27.94                                                
  2 Barbosa, Larry            18 Stony Brook-MR            NT      54.71    4  
      26.01   28.70                                                
  3 White, David              20 Stony Brook-MR            NT      56.64    3  
      26.44   30.20                                                
 -- Pangal, John              19 Binghamton-NI             NT     X54.29  
      25.83   28.46                                                
 -- Byrt, Devon               20 Binghamton-NI             NT     X55.61  
      25.63   29.98                                                
 
Event 27  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendrickson, Sarah        18 Binghamton-NI             NP     217.05    9  
  2 Williams, Imani           18 Binghamton-NI             NP     215.48    4  
  3 Easton, Jenna             21 Binghamton-NI             NP     215.25    3  
  4 Czapla, Serra             18 Stony Brook-MR            NP     205.50    2  
  5 Darnell, Jodie            20 Stony Brook-MR            NP     189.68    1  
  6 Woytash, Staci            21 Stony Brook-MR            NP     142.73  
 -- Kupferberg, Sarah         21 Binghamton-NI             NP    X151.56  
 -- Robertson, Kimberly       17 Binghamton-NI             NP    X164.25  
 -- Neal, Morgan              21 Binghamton-NI             NP    X200.48  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zdanowski, Devin          18 Binghamton-NI             NP     290.48    9  
  2 Gannon, Kyle              18 Stony Brook-MR            NP     200.03    4  
 -- Mattison, Justin          20 Binghamton-NI             NP    X257.03  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hain, Karina              18 Binghamton-NI             NT    2:14.01    9  
      29.94   33.92   39.05   31.10                                
  2 Giner, Racquel            19 Binghamton-NI             NT    2:14.62    4  
      30.04   33.32   39.38   31.88                                
  3 Crosby, Taylor            21 Stony Brook-MR            NT    2:16.49    3  
      29.81   35.40   39.29   31.99                                
  4 Flower, Lauren            18 Binghamton-NI             NT    2:17.71    2  
      30.13   37.62   38.45   31.51                                
  5 Cheng, Emily              19 Stony Brook-MR            NT    2:21.60    1  
      30.19   35.28   42.76   33.37                                
  6 Breen, Mallory            21 Stony Brook-MR            NT    2:23.87  
      30.35   36.24   42.96   34.32                                
 -- Deignan, Chelsea          20 Binghamton-NI             NT   X2:17.85  
      30.89   36.69   38.98   31.29                                
 -- Blom, Danielle            20 Binghamton-NI             NT   X2:20.70  
      29.58   35.93   41.52   33.67                                
 -- Cremer, Kylie             21 Binghamton-NI             NT   X2:25.10  
      31.60   38.65   41.01   33.84                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slesnick, Nolan           22 Binghamton-NI             NT    1:57.66    9  
      26.71   30.92   32.95   27.08                                
  2 Wenzel, Daniel            19 Stony Brook-MR            NT    2:03.40    4  
      26.15   30.60   37.52   29.13                                
  3 Barbosa, Larry            18 Stony Brook-MR            NT    2:08.22    3  
      27.42   32.41   37.87   30.52                                
  4 Chu, Allen                19 Stony Brook-MR            NT    2:18.39    2  
      28.92   36.16   38.81   34.50                                
 -- Figus, Collin             20 Binghamton-NI             NT   X2:00.24  
      26.57   30.82   34.16   28.69                                
 -- Ellman, Andrew            20 Binghamton-NI             NT   X2:01.46  
      26.97   32.09   33.95   28.45                                
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Binghamton, State University o-NI  'A'                 NT    1:39.76   11  
     1) Baczek, Olivia 20               2) Tozser, Timea 18               
     3) Lampe, Shannon 18               4) Kelly, Caitlin 18              
       25.43    25.43    24.74    24.16                                    
  2 Stony Brook University-MR  'A'                         NT    1:40.05    4  
     1) Heuser, Darcy 20                2) Leong, Keara 18                
     3) Stranc, Kelsey 21               4) Zelnick, Allison 19            
       25.30    25.78    24.85    24.12                                    
  3 Binghamton, State University o-NI  'B'                 NT    1:42.08    2  
     1) Carlino, Emelia 18              2) Nelson, Caitlin 20             
     3) Pujals, Michaela 18             4) Zotter, Corinne 18             
       26.49                      24.38                                    
  4 Stony Brook University-MR  'B'                         NT    1:45.04  
     1) Harney, Kate 20                 2) Bodden, Christie 21            
     3) Policht, Julie 20               4) Haruki, Yuria 17               
       26.63    25.66    26.77    25.98                                    
  5 Stony Brook University-MR  'C'                         NT    1:47.63  
     1) Bouzarouata, Sarah 18           2) Gross, Stephanie 21            
     3) Leong, Deirdre 21               4) Beckett, Elizabeth 18          
       26.89    26.68    26.99    27.07                                    
  6 Binghamton, State University o-NI  'C'                 NT    1:48.04  
     1) Mazzoni, Maria 21               2) Cremer, Kylie 21               
     3) Rakoczy, Margaret 21            4) Alejandro, Tricia 22           
       27.35    27.67    26.41    26.61                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stony Brook University-MR  'A'                         NT    1:30.14   11  
     1) Auxtin, Pavel 18                2) McIntyre, Ed 21                
     3) Anderson, Mark 21               4) Conway, Sean 21                
       23.62    22.22    22.72    21.58                                    
  2 Stony Brook University-MR  'C'                         NT    1:33.28    4  
     1) Koert, Ben 18                   2) Underwood, Cole 18             
     3) Bonderoff, David 18             4) White, David 20                
       23.65    22.95    23.65    23.03                                    
  3 Stony Brook University-MR  'B'                         NT    1:35.02    2  
     1) Chu, Allen 19                   2) Zhu, Joe 19                    
     3) Essig, Matthew 18               4) Hardick, Sean 19               
       24.76    24.18    23.11    22.97                                    
 -- Binghamton, State University o-NI  'A'                 NT   X1:26.76  
     1) Byrt, Devon 20                  2) Cabasino, Tim 20               
     3) Wright, Leo 19                  4) Feeley, Dan 21                 
       22.67    21.02    21.14    21.93                                    
 -- Binghamton, State University o-NI  'B'                 NT   X1:28.91  
     1) Saccurato, Josh 20              2) Lloyd, Morgan 19               
     3) Budner, Aaron 19                4) Cereste, Mark 20               
       22.90    21.89    22.35    21.77                                    
 -- Binghamton, State University o-NI  'C'                 NT   X1:33.17  
     1) Chiang, Winston 19              2) Doherty, Christopher 18        
     3) Hausmann, Edward 19             4) Yoon, San 19                   
       23.99    23.03    22.48    23.67                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Binghamton, State University o      173   2. Stony Brook University              127
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Binghamton, State University o    172.5   2. Stony Brook University            108.5